Droga do celu
Kancelaria Prawna VIA LEX to sprawdzony partner biznesowy
w zakresie zarządzania należnościami i doradztwa gospodarczego.
Nasz cel to budowanie bezpieczeństwa finansowego klientów i wspieranie ich rozwoju.

VIA LEX

Kancelaria VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy Sp. k. powstała w październiku 2013 roku. Fundamentem Kancelarii stał się Departament Prawny najdłużej działającej firmy windykacyjnej w Polsce – Kaczmarski Inkasso. To właśnie suma ponad 30-letnich doświadczeń, wysokich kompetencji zespołu i sprawdzonych rozwiązań technologiczno-organizacyjnych gwarantują najwyższą jakość realizowanych usług i pełne zaangażowanie w rozwiązywanie problemów naszych klientów.

Wiemy, że aby osiągnąć sukces w biznesie – podobnie jak w sporcie – konieczna jest ciągła praca na najwyższym poziomie. Dlatego zawsze z uwagą słuchamy naszych klientów, śledzimy zmiany zachodzące na rynku, angażujemy się w projekty mające na celu zmiany legislacyjne, a także poszukujemy innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Takie podejście odzwierciedla naszą filozofię funkcjonowania – ciągły rozwój i szczegółowe zrozumienie oczekiwań naszych partnerów.

Kancelaria Prawna VIA LEX wchodzi w skład Kaczmarski Group, którego uczestnikami są m.in.: Krajowy Rejestr Długów BIG SA – lider w obszarze informacji gospodarczej, Kaczmarski Inkasso – najbardziej doświadczona firma windykacyjna w Polsce oraz Rzetelna Firma – spółka oferująca ogólnopolski program dla firm, promujący wiarygodność i uczciwość w biznesie.

poznaj nas
WIĘCEJ
Nasza oferta

Kancelaria Prawna VIA LEX świadczy usługi z zakresu dochodzenia roszczeń finansowych w oparciu o rozwiązania prawne obowiązujące na terenie. Realizujemy usługi w zakresie postępowań sądowych zmierzających do uzyskania tytułu wykonawczego.

Celem Kancelarii jest wsparcie klientów w odzyskiwaniu należności na etapie sądowym i egzekucyjnym. Kancelaria świadczy pomoc również w zakresie postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych, karnych oraz doradztwa w bieżących sprawach, dotyczących prowadzonych przez klientów działalności gospodarczych.

Nasze działania wspierane są nowoczesną technologią, umożliwiającą masową obsługę spraw i wygodny dla klienta sposób raportowania.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów instytucjonalnych, jak i biznesowych (małe i średnie przedsiębiorstwa).

WINDYKACJA SĄDOWA
WIĘCEJ keyboard_arrow_right
windykacja egzekucyjna
WIĘCEJ keyboard_arrow_right

Aktualności
W tym miejscu znajdziecie Państwo bieżące informacje i wydarzenia z działalności kancelarii, a także inne ważne komunikaty.


04
09
2023
Wymagalność roszczenia a jego przedawnienie
Niejednokrotnie w obrocie prawnym zdarza się, że pomimo przysługiwania wierzycielowi względem dłużnika wierzytelności, która jest stwierdzona autentyczną dokumentacją, np. podpisaną obustronnie umową, nie ma możliwości jej dochodzenia na drodze sądowej. Wiąże się to ściśle z terminem ,,przedawnienia roszczenia”, który z kolei jest współzależny od pojęcia ,,wymagalności roszczenia”. W niniejszym artykule postaram się pokrótce wytłumaczyć każdy z wyżej wymienionych terminów, a także przybliżyć jaki mają wpływ na faktyczną sytuację wierzyciela na drodze odzyskiwania należności.
23
06
2023
Kancelaria Prawna VIA LEX jedną z najlepszych kancelarii windykacyjnych w Polsce
Kancelaria Prawna VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy Sp. k. po raz kolejny znalazła się w Rankingu Kancelarii Prawnych Rzeczpospolitej. Zajęła 3. miejsce w kategorii „Nowe prawo” za jej działalność windykacyjną.Kariera

Zespół Kancelarii tworzą wysokiej klasy specjaliści, którzy wspólnie realizują ambitne projekty na rzecz klientów. W codziennym działaniu stawiamy na wzorową organizację pracy i budowanie partnerskich relacji – to podstawa naszego sukcesu.

Odpowiedni dobór współpracowników ma dla nas ogromne znaczenie. Poszukujemy osób, które obok kompetencji zawodowych odznaczają się również entuzjazmem i chęcią rozwiązywania złożonych zagadnień. W zamian gwarantujemy stabilne warunki zatrudnienia oraz nieustanny rozwój osobisty i zawodowy.

Kancelaria Prawna VIA LEX to dobre miejsce dla osób, które chcą rozpocząć lub rozwijać swoją karierę. Aplikantom radcowskim i adwokackim oraz absolwentom prawa oferujemy możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego.

Kontakt