startO nas
VIA LEX
Zespół Kancelarii Prawnej VIA LEX liczy ponad 100 osób, a w jego skład wchodzą adwokaci, radcy prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, prawnicy oraz pracownicy administracyjni. Wspólnie realizujemy ambitne projekty, mając zawsze na uwadze ostateczny cel – satysfakcję klienta i najwyższy poziom świadczonych usług.
Nasz team
Za pracę i rozwój kancelarii odpowiada doświadczona kadra menedżerska.
keyboard_arrow_up
Anna Bożętka-Matuszczyk
Dyrektor Kancelarii Prawnej
 • absolwentka studiów prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego,
 • członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu,
 • ukończyła studia podyplomowe z zakresu postępowania mediacyjnego,
 • od 2009 roku związana z Grupą Kaczmarski,
 • specjalizacja: prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo spółek handlowych,  prawo spadkowe oraz prawo upadłościowe i naprawcze,
 • posługuje się językiem angielskim i francuskim.
keyboard_arrow_up
Konrad Siekierka
Menedżer zarządzający, Radca prawny
 • absolwent studiów prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego,
 • członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu,
 • specjalista w zakresie dochodzenia należności,
 • od kilkunastu lat związany z wiodącymi kancelariami prawnymi i firmami windykacyjnymi,
 • od 2010 roku związany z Grupą Kaczmarski, współtworzył projekty dedykowane klientom B2B i B2C w zakresie zarządzania należnościami,
 • posługuje się językiem angielskim i niemieckim.
keyboard_arrow_up
Joanna Zawadzka
Dyrektor Departamentu Sprzedaży Usług Windykacyjnych
 • absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim,
 • magister zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, absolwentka Magisterskich Studiów Menedżerskich (MBA),
 • od kilkunastu lat związana z rynkiem zarządzania wierzytelnościami – tworzyła działy sprzedaży firm windykacyjnych i kierowała nimi z sukcesem,
 • od 2010 roku kieruje obszarem sprzedaży i relacji z klientami w zakresie usług windykacyjnych w Grupie Kaczmarski.
Referencje
Sprawdź, kto poleca współpracę z Kancelarią Prawną VIA LEX. Poniżej prezentujemy wybrane referencje.
Santander Bank Polska S.A., Emilia Niesterowicz-Panek - Head of External Restructuring Department
Kancelarię Prawną VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy Sp.k. możemy zarekomendować jako
wiarygodnego partnera, który osiąga zadowalające wyniki w szczególności w procesach
masowych. Szybko dostosowuje się do zmian wynikających z bieżących potrzeb biznesowych
Banku.
PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., Jacek Beltrani - Dyrektor, Biuro Windykacji Sądowej
Pracownicy Kancelarii zajmujący się obsługą przekazanych zleceń wykazują się profesjonalizmem, wysokim poziomem kompetencji oraz dbałością o dobro Klienta. Rzetelnie prowadzą przekazane sprawy, podejmują optymalne decyzje w prowadzonych postępowaniach oraz na bieżąco przekazują informacje dotyczące podjętych działań lub ustaleń.
Polski Fundusz Rozwoju S.A., Paweł Borys - Prezes Zarządu
Potwierdzamy fakt współpracy z Kancelarią Prawną VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy Sp.k.w procesie rozliczania subwencji i obsługi należności nieregularnych udzielanych w ramach Programów Tarczy Finansowej dla mikro, małych i średnich firm przez Polski Fundusz Rozwoju S.A.
Dotychczasowa współpraca realizowana jest bez zastrzeżeń.
PFR Mieszkania S.A., Piotr Brudzyński - Dyrektor biura Rozliczeń
Potwierdzamy, że Kancelaria Prawna VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy Sp.k. od 2018 roku świadczy na rzecz spółek portfelowych Funduszu, usługi zastępstwa procesowego na etapie sądowym i egzekucyjnym.
Orange Polska S.A., Małgorzata Florianowicz - Dyrektor Zarządzania Należnościami
Bazując na dotychczasowych doświadczeniach we współpracy, możemy zarekomendować Kancelarię Prawną VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy Sp. k. jako partnera godnego zaufania i świadczącego usługi na wysokim poziomie.
P4 Sp. z o.o., Krystian Kłosiński - Kierownik Działu Windykacji
Działalność firmy wyróżnia się kompletną i kompleksową obsługą, fachowością i terminowością prowadzonych działań. W połączeniu z bardzo wysokim składnikiem skuteczności czyni to Kancelarię Prawną VIA LEX L. Szcześniak i wspólnicy Sp.k. godnym polecenia partnerem w dochodzeniu roszczeń finansowych.
Getin Fleet S.A., Magdalena Kunecka - Dyrektor Departamentu Monitoringu i Windykacji
Stwierdzamy, że usługi Kancelarii Prawnej VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy Sp.k. świadczone są na wysokim poziomie, z zadawalającą nas skutecznością, co stanowi podstawę do zarekomendowania Kancelarii jako wartościowego partnera dla innych podmiotów gospodarczych, zainteresowanych tego rodzaju współpracą.
Getin Rent Sp. z o.o., Magdalena Kunecka - Dyrektor Departamentu Monitoringu i Windykacji
Potwierdzamy, iż czynności windykacyjne na etapie polubownym oraz sądowo¬egzekucyjnym są wykonywane w sposób należyty i prawidłowy, który jest zgodny z naszymi oczekiwaniami.
Idea Getin Leasing S.A., Magdalena Kunecka - Dyrektor Departamentu Monitoringu i Windykacji
Na podstawie dotychczasowej współpracy stwierdzamy, że Kancelaria posiada duże doświadczenie oraz niezbędny potencjał kadrowy do realizowania powierzonych zadań.
Idea Getin Leasing S.A. Automotive S.K.A., Magdalena Kunecka - Dyrektor Departamentu Monitoringu i Windykacji
Potwierdzamy, iż czynności windykacyjne na etapie polubownym oraz sądowo-egzekucyjnym są wykonywane w sposób należyty i prawidłowy, który jest zgodny z naszymi oczekiwaniami.
lgnitis Polska Sp. z o. o., Marek Musiał - Członek Zarządu
Powierzone do obsługi sprawy Kancelaria prowadzi w sposób rzetelny i odpowiedzialny, mając zawsze na uwadze najkorzystniejsze dla nas rozwiązania. Pracownicy Kancelarii udzielają rzeczowych porad i wskazówek wykazując się przy tym wysokimi kwalifikacjami i przygotowaniem merytorycznym.
Benefit Systems S.A., Mariola Osica - Menedżer ds. należności
Z dotychczasowej współpracy jesteśmy bardzo zadowoleni. Potwierdzamy, że usługi świadczone przez Kancelarię wykonywane są w sposób rzetelny i terminowy. Pracownicy Kancelarii to osoby o wysokich kwalifikacjach, z dużym przygotowaniem merytorycznym i doświadczeniem.
Payday Loans sp. z o.o., Piotr Kaczmarski - Chief Operating Officer
Realizacja zleceń przebiega w sposób sprawny i rzetelny. Współpraca z kancelarią stanowi doskonałe rozwiązanie w zakresie windykacji należności. Należy podkreślić, że metody stosowane przez pracowników kancelarii są skuteczne i przynoszą oczekiwane efekty.
CEZ Trade Polska sp. z o.o., Witold Pawłowski - Dyrektor Generalny, Członek Zarządu
Na podstawie doświadczenia biznesowego możemy z całą odpowiedzialnością rekomendować Kancelarię Prawną VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy sp.k. jako wiarygodnego partnera oraz zachęcić do korzystania z jej usług.
Mainfreight Poland sp. z o.o., Katarzyna Juszkiewicz - Główna Księgowa
Potwierdzamy, iż czynności windykacyjne na etapie polubownym oraz sądowo-egzekucyjnym są wykonywane w sposób należyty i prawidłowy, który jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Odpowiedzialna za realizację postępowań kadra pracownicza wykazała się profesjonalizmem i odpowiednim przygotowaniem merytorycznym.
Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA, Jakub Kostecki - Wiceprezes Zarządu
Dotychczasowa współpraca układa się bez zarzutów. Kadra prawnicza reprezentuje wysoki i skuteczny poziom działania oraz profesjonale podejście do przekazywanych zagadnień.
Polska Izba Firm Szkoleniowych, Michał Gawryszczak - Dyrektor Zarządzający
Państwa Kancelaria stanowi doskonały przykład bezkonfliktowej i rzetelnej, a przede wszystkim partnerskiej współpracy pomiędzy klientem i jego zleceniobiorcą. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania i wyrazić uznanie za dotychczasowe działania i obsługę prawną.
MAGAM sp. z o.o., Hanna Kubiak - Dyrektor
Z całą odpowiedzialnością rekomendujemy Kancelarię Prawną VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy sp.k. jako solidnego i godnego zaufania partnera w zakresie odzyskiwania należności w postępowaniu sądowym oraz egzekucyjnym.
HALMAR sp. z o.o., Wiesław Gęsiorski - Członek Zarządu
Usługi świadczone przez Kancelarię wykonywane są w sposób rzetelny i terminowy. Kadra prawnicza w toku współpracy potwierdziła swoje wysokie kompetencje w zakresie obsługi postępowań sądowo-egzekucyjnych.
99rent sp. z o.o., Krzysztof Krawczyk - Dyrektor Operacji Biznesowych
Z całą odpowiedzialnością możemy zarekomendować Kancelarię Prawną VIA LEX L. Szcześniak i Wspólnicy sp.k. jako partnera profesjonalnego, świadczącego usługi na najwyższym poziomie.
Polonia Logistyka sp. z o.o., Jakub Kokot - Członek Zarządu
Na podstawie dotychczasowej współpracy stwierdzamy, że Kancelaria posiada duże doświadczenie oraz niezbędny potencjał kadrowy do realizowania powierzonych zadań. Świadczone usługi windykacyjne mają charakter kompleksowy i obejmują windykację polubowną, prowadzenie postępowań sądowych oraz egzekucyjnych na terenie całego kraju. Przekonaliśmy się, że obsługa zleceń realizowana jest terminowo oraz z zachowaniem najwyższej staranności.
Fabryka Formy SA, Izabela Grześkowiak - Członek Zarządu
Usługi świadczone przez Kancelarię wykonywane są w sposób rzetelny i terminowy. Kadra pracownicza w toku współpracy potwierdziła swoje wysokie kompetencje w zakresie obsługi postępowań sądowo-egzekucyjnych.
Wonga.pl sp. z o.o., Zbigniew Ćwikliński - Dyrektor Windykacji i Obsługi Klienta
Potwierdzamy, że czynności windykacyjne na etapie sądowo-egzekucyjnym są wykonywane w sposób należyty i prawidłowy, który jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Prowadzenie postępowań sądowych oraz egzekucyjnych realizowane jest w każdym dostępnym trybie, również w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym. Odpowiedzialna za realizację postępowań kadra pracownicza wykazała się profesjonalizmem i odpowiednim przygotowaniem merytorycznym.
keyboard_arrow_left keyboard_arrow_right
Nasi klienci
Klientami kancelarii są firmy ze wszystkich sektorów gospodarki, będące liderami w swojej branży.